Sławomir Witkowski

 

Gitara

gitarzysta, kompozytor i aranżer, abiturient Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Występował z Orkiestrą Muzyki Nowej pod dyrekcją prof. Aleksandra Lasonia, z Filharmonią Śląską, Kwartetem Śląskim oraz Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. Wielokrotnie występował na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej “Warszawska Jesień”. Dokonywał nagrań dla Polskiego Radia.

Jako kompozytor zadebiutował muzyką do spektaklu “Zmartwychwstanie”, którego premiera odbyła się w kwietniu 2005 roku w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.


Od 2000 r. z Magdaleną Krzywdą tworzy duet Sapphire, który zbierał laury na najważniejszych festiwalach poezji śpiewanej w Polsce.

Jest także śpiewakiem i kierownikiem męskiego chóru Schola Cantorum Minorum Chosoviensis specjalizującego się w wykonywaniu chorału gregoriańskiego oraz założycielem i dyrygentem zespołu wokalno-instrumentalnego Circulum - kameralnego chóru mieszanego i orkiestry. Od 2006 roku pełni funkcję Kantora w parafii św. Jadwigi w Chorzowie. W 2010 roku odznaczony przez władze miasta Chorzów medalem imienia Teodora Kalidego - za osiągnięcia w dziedzinie kultury.


mail: slawomirwitkowski@wp.pl